24 Eylül 2010 Cuma

ÖLÜME DEĞİL, MUTLULUĞA UĞURLANMALI..KADIN,,,,,YAKIŞIKLICA..!!

En sevdiğim şeydi bir dönem; erkek yüreğinden kadını dinlemek….seven erkek var mı ,erkeğin tahammül sınırları nereye kadar, oldu da taşarsa kaç zaman sürer, acılar içindeki erkeğin, araya sıkıştırdığı soğuk bedenler…...en aciz sesiyle,çaresizliğini ve vazgeçememezliğini anlatırken devirdiği kadehlerden sonra, ellerini bacaklarının arasına alıp, sızıp kaldığı, iki büklüm ve üşümüş bedenini sabah kaldırırken ki,isyanlı eziyetler.. ben bunları hep dinledim dostlardan…hep seyrettim..ne kadar istikrarlı olabildiklerini, ne kadar yalın kalabildiklerini,o kıllı kalplerinde bu sevgiyi ne kadar hapsettiklerini, bunun için mücadelelerini hep izledim. kadını ayağına beklemeden sevenleri, gitmek için akıl danışanları, araya zaman koymadan birşeyler yapmaya çalışanları....yaşadım..!! Onlar için yanımda olmak, muhafaza edilmekti….emniyet sibobu gibi..kimseye aykırı gelmeyen, bulunmuş bir yanıbaşıydı bu..!! doktorda gibi, büyük halada gibi, kapısı kilitli, muhafızlı bir kalede gibi. İmrendim de çoğu zaman sevilene..!!!! hatta bu şanslı hatunların çoğuna anlattığımda oldu…onlarsız geçirilen zamanı…..kadın çünkü bu….!! Merak eder..!! ruhunu karıştırıp, giden o erkeğin nerede,kiminle , ne yaptığını………..

Gönül ferahlatıcı kolonya görevimden memnundum o esnada. Çünkü bende biliyordum ki sevebilen ADAM var. Nedeniyle seven, koruyarak seven,kirletmeden seven, sadakatinden taviz vermeyen adam var…!! Yaşasınnnn..vaaaarrsaaaa size de çıkabilir))))

En kızgın olduğu zamanlarda bile, başkasının yanında, kadınını, tavrının yanı sıra sözle yücelten,,kadın mağdurdur diye, hangi kanalla ne göndereceğini düşünen, kadın onsuzken,etrafta oluşabilecek apanaları hesaplayan, kadınıyla dargınken sokakta ki tavırlarını, o’nun kulağına giderse yanlış anlar diye düzenleyen can arkadaşlarım da olmasa çok mutsuz olurdum)))) onların o küfür bilmez dudaklarını sevgiyle öpecek nice aşklar diliyorum onlara..!!Onlara duyduğum saygının, büyük bölümünü, onların kalplerinde güzel taşıdıkları sevgileri sağladı..Onların bu sevgisi, beni güvenli kıldı. Benim başıma hiç böyle bir sevgi gelmese de, umudumu canlı tutmak güzeldi. Şık sevgiler dinlemek, izlemek, yorumlamak,sahiplenmek asildi hep…bunlarla yoğrulunca gözünüz olmuyor başıboş sevdalarda…dinlemiyorsunuz maceraperestleri..tınlamıyorsunuz bile. sevgiyi muhafaza etmek şöyyle dursun, yaygaracı, pervasız, nispetci tavırlarlarla, küçük düşüren beyinleri de görmedim değil...ama sadece gördüm..DİNLEMEDİM.

Ben gördüm: KADININI HERŞEYİYLE MUTLULUĞA UĞURLAYAN, MÜCADELECİ YAKIŞIKLILARI….:)))))

Sevgiyle kalın…

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

yorum yaz

Bu gadget'ta bir hata oluştu