29 Temmuz 2010 Perşembe

ŞAKA MAKA DERKEN .... MEMO'S GARDEN:))


İŞTE BU BİZİM HİKAYEMİZ.. MEMO’S GARDEN

Aklıma gelen başıma gelir oldu.ya da tam bir çekim yasası. Memo’s Garden’ı babamın bahçesinin o yıllarda ki hikayesi olarak yazmıştım birkaç ay önce. Adına da Memo’s Garden demiştim öylesine. Bundan 1 ay önce evde otururken kardeşimin niye işletmiyorsun orayı sorusuyla başlayıverdi macera.Kiracılar yeni çıkmış ve o kadar harap bir halde bırakmışlardı ki….aylardan haziran.Sezon başladı başlayacak. Yapılacak dünya kadar iş….Odaların içi, restaurant, yer gök yapılması lazım. Nasıl olur, olur mu olmaz mı derken, malzeme araştır , ekip kur, kafada proje oluştur, hummalı bir emek sonunda ortaya çıkıverdi Memo’s Garden 5 hafta gibi bir sürede. Kolay değil… eksik bitmiyor inşaat aşaması bitince bu sefer süsleme aşaması başladı. O bitti bu sefer tabağı çatalı bardağı, koltukları masaları, sandalyeleri, aydınlatması. Sanırım ömrüm boyunca hiç bu kadar hızlı düşünüp, hayata geçirdiğim bir dönem olmadı. Hem beynim hem bedenim yoruldu. Bu sene bunları yaparken daha çok seneye programlamışım kendimi. Mükemmeliyetci tarafım bir eksik görünce, tüm güzellikleri unutup, kara kara düşünmeye ve hayıflanmaya itiyor beni. Oysa bir ben biliyorum kimse fark etmiyor. Başkası fark edince çok mahçup olurum zaten))

Beach clup olarak düşünmüştüm en başta. Odaları seneye ele alırım diye geçti aklımdan önce. Odaları yapınca haliyle restaurant girdi devreye. Oldu da bitti maşallah gibi bir şey)) ay, aman offff diye diye açtık. Beklediğimden daha şirin bir mekan oldu. Şımartayım azıcık kendimi. Öylede cici konuklarım oldu ki onları mutlu izlerken alıyorum bütün maneviyatı. Mutfak ve servis ekibimi de tamamlayınca dünyalar benim oldu. Artık bende keyfini sürüyorum konuklarımla beraber.

Bahçe mandalinalık ve zeytinlik olduğu için yeşillik şirin görünüyor herkese. 10 bungalovum var 2 ve 3’ er kişilik. Yarım pansiyon veya oda kahvaltı veriyorum. Gündüz plaj müşterilerim geliyor. Geceleri güzel bir mehtap, denizin sakin sesi….. buranın diğer bir özelliği de 50 km lik sahil boyunca denizi ve sahili kum olan tek koy olması.!

İşte şaka gibi evde otururken 5 haftada ortaya çıkan Memo’s garden’ ın hikayesi böyle… babamın şirin bahçesi…… tüm sezon boyunca hep şirin mutlu, keyifli konuklar diliyorum kendime)))

Belki imrenenler olmuştur)))) bu sebeple buranın REZERVASYON NUMARASI: 0 541 791 70 79 Assos ile Küçükkuyu sahil yolu üzerinde.

Herkesi bekliyorum… sevgilerimle…!!!

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

yorum yaz