26 Şubat 2016 Cuma

YAŞANIYOR OLAN YAŞANMIŞLIKLAR...

yeni yeni anlıyorum şimdilerde bu filmi ben... bir kaç kere seyretsem de, senaryoyu iyi okumamışım..
beni benden alışları, kendimi tanıyamayışlar ,,,, kendimi buldurmak içinmiş,,diğer tercihleri, beni bana bana hatırlatan ip uçları... yani ''bir ona bak bir ''BEN'' e bak cinsinden..  aynı zamanda beni kaybetmesi için ,karşısına çıkmışlar ve aklını çelmişler  demek ki.... yazııkkk ,geceyi kurtarayım derken cezalarına  bak şunun.,,,,

ben severken deliriyorum herhalde diye kendime söylenirken iç sesimi duydum birden;
-sen severken kendini kaybediyorsun..!!!
--- ne yani bir daha sevemeyecek miyim... bu mudur ders??
-hayır tam tersi sınırsız ve sonsuz sevgi nasıl olurmuş bunu öğreneceksin... yani sevmeyi, sevilmeyi.. dengeyi,denkliği...
 kim olduğunu ve ne istediğini kavradın,hatta biliyorsun artık...
--- peki hala arkaya bakışlarım neden ???
- son parçalarını arıyorsun çünkü....  tamamlanmak için bir kaç kırık derik şey... ya da seni tam görsün istiyorsundur belki... kötü bir ceza değil çok dahice bence.... artık sen kendini buldukca ,o seni kaybedecek....!!! senin merhametine sığınıp,seni bir nebze kazanması için çok yalın olmalı , gerçek olmalı, sadece sana değil herkese....... o yaptığı saçma sapanlıkları nasıl gösterebildiyse herkesin içinde... aynı bu gerçekliği de yaşatabilecek yüreğe sahip olmalı..... şimdi ben sana soruyorum... var mı onda o yürek? o netlik? o cesaret ???
---geçtiğimiz evrelerde ki dersleri biliyorum... bunu daha tam olarak anlayamadım.. teşekkür edecek kadar öğrenememiş olmalıyım ,, meraklılığım ondan.. geçmek istiyorum, böyle tekrarlar yaşamak değil anlıyor musun beni??
- beni duydukca sen anlıyorsun, kulak ver bana ben yüreğinin sesiyim... ve sen beni dinledikce hiç kaybetmedin, inandıkcada kaybetmeyeceksin... hatırla,, halinden çok memnundun o yıllarda... ve bir gün isyan ettin... daha doğrusu şükürle yola çıkmayı bilmezdin..memnuniyetsizdin ,o kadar farkında değildin ki kendinin ve senin olan herşeyin......!!!  işte o an karşılaştınız siz.... sen bütün varlığında yoklaşırken buldun kendini.... o esnada uyandın zaten.. anlamaya çalıştın ,öğrenmek için çabaladın,bilgiler araştırdın, gereklisini hep cebinde taşıdın.... çok çalışkandın..... geçtin dostumm geçtin...haydi hazırlan bakalım.. bir sonra ki basamakta başka derslerin sınavların olduğunu da hatırla...isyan etme,,,ki değişimlerin hep güzelden yana olsun...ruhun ve zihnin tertemiz artık... bedeninin içinde seninle çok mutlular.... bırak geride kalan bir şeylerin varsa da  hatıran olsun... onuda kendisine bırak artık,, zira onda da kendisi yok....!!!!

SEVGİLERİMLE

HARİKA SAN

Bu gadget'ta bir hata oluştu