25 Nisan 2011 Pazartesi

fırsatları kaçırdığımdan beri,,,başkasına da fırsat olmuşum; çoğunlukla KAÇIRILAN...!!


aslında çok kolaydı her şey.....sadece inanmak..!! iyiye, kötüye,şansa,isme,yapabileceğine, kullanabileceğine, üzebileceğine,sevebileceğine,delirtebileceğine,yok edebileceğine İNANMAK...!! gerçekten inandığında önüne geliyor her şey....bunun iyisini, ya da kötüsünü seçmek ise senin tercihin.iyisininde kötüsüne de inandığın sürece yapabiliyorsun...inanmak,ağızla söylemek ya da düşünceden geçirmek değil ama..kalben hissetmekle oluyor..

peki inanmadıklarımız ne oluyor...evrende kaybolup gidiyor.zarar görmemek için, tecrübelerimizden edindiğimiz,korkular veya öngörüler de gerçek oluyor...inanmadığımız herşeye de,''aman abi,bu böyle olacak'' deyip inanıyoruz çünkü:))).

başarılarında çeşitleri var.seçimler biraz yaradılışda,biraz öğretilip,kabul ettirilen davranışlarımız da,çok azımız da ise kendi duruşlarımızda...ama toplamında başarı teşviktir.ittirici kuvvettir.başarmadan ölmek....amaçsız gelip gitmek,katmadan,tüketmek de kişilerin kendi tercihi.günü ,öyle ya da böyle tüketenler de var.

hayat bumerang. merak edilmek istersen,merak içinde yaşamayı kabul etmelisin.ihanetle yaşamak mutluluğunsa,sana da yapılıyor olduğunu bileceksin.çoğunu kolay üzüp gidebiliyorsan,dönüp gönül almadan....gönlünün bundan sonrasında hoş edilemeyeceğini göreceksin..bedelli bu hayat.rabbena hep bana yok..bu kabul edişlerde,eğer sana yapılandan ürküyorsan,yapmamayı tercih edersin zaten.bana bir şey olmaz diyorsan da içindeki sevgiyi kaybetmişsindir...o zaman da zaten kolay gele...

hayatın, irili ufaklı mucizelerinden yola çıkarak düşünüyorum.başıma gelenleri,başıma getirdiğim andan itibaren,değişim sürecinde yanlış insanların,yanlışlarım olduğunu,bunu geçmişte bilerek ya da bilmeyerek kimlere yaptığımı,şimdi yaşadığım haksız acıların bunların bedelleri olduğunu..idrak ettiğimden beri,acılarımı ''oh bee ,nihayet bununda bedelini ödedim'' diyerek sevinçle karşılıyorum.arınıyorum.yeni başlangıçlara,taze niyetlerle ve inanarak başladığımdan beri,anahtarımı elimden bırakmıyor,tüm sevdiklerimle de gidiş yolunu paylaşıyorum..

fırsatları kaçırdığımdan beri,,,başkasına da fırsat olmuşum; çoğunlukla KAÇIRILAN...!!

sevgilerimle...

HARİKA SAN

19 Nisan 2011 Salı

yola çıktıklarını, yolda değişecek olanları,,,aslında,,, sadece,, 'belki de olmaz' a kendimi inandırmak için seçiyorum..!!!


o kadar önemli,,,o kadar önemliyim ki....o kadar temiz, o kadar kalbi açık, o kadar yalansızım ki... o kadar net...neyse ne..mutluysam mutlu, sinirliysem sinirli...belli olan...ve kırmamak adına, halimi beyan eden..bazen sukünet, bazen hoşgörü, bazende gamımı alın benim diye yardım bekleyen.... hissedilmekle zaman kaybetmeden,, söyleyerek talep eden...içimde adil...hak yemeyen,,, kırdıysam birini, üzerine gönül almadan kendini yaşayamayan...kendimi haklı bulduğum anlar da bile, acaba deyip, durumu soran, yorum alan...hatta kendimi alaşağı edip..hani belki beni çok sevmekten, kırmamaktan dolayı böyle deniyordur diye...sıra sıra şuralarda kendimce hatalarımı sıraladığım bir objektifi olan....,,,, garip tabir edilen, kişi sınıfında, sınıf atlamakla,,sınıfta kalmak arası kararsızlık yaşayan, önemli kişiyim ben..!!!

önemliyim...çünkü netim...önemliyim çünkü merhametli ve vicdanlıyım..önemliyim çünkü çok azında olan dürüstlüğüm var..önemliyim çünkü..fikri, parayı, mutluluğu, kötü anı paylaşabiliyorum..!! önemliyim çünkü canımı yakanın elinden tutabiliyorum, hatta üzüldüğünü düşünüp, bahsini etmeden affedebiliyorum..önemliyim çünkü.....kötülük için, intikam için...tam da vakti gelmişken,, o an bana verilmişken,,o fırsatı hiç değerlendirmedim..!! yapabildiğim tek şey O'nları bensiz bırakmaktı..çünkü zihniyetim, sıcaklığım, sevecenliğim, yol açan değişkenliğim,harikaca yaşam tarzım ve kendimce olabilmek yeterince farklıydı.fark yarattıktan sonra, onları bir sıradanlığın içine terketmek,en büyük ceza olsa gerek...para kazansalarda, harcamaktan keyif alacak arkadaşları,, tecrübe edinseler,bunu tartışacak platformları,ağlayacak olsalar, koşulsuz sıcacıkları olmayacaktı artık...bu aslında terkediş değil...üzüntüden ve akıntıya kürek çekmekten de vazgeçişti....herkes kendi mücadelesini kendi verir...öyle yaa!! bana da ne oluyo ki..?? sevmişmişim...herkes kendini sevecek,, herkes kendini bilecek, herkes kendine değer verecek..!! bunu hissetyemeyene kitap yazsan nolur ki..!! şu olur..ünlü olurum:)))))

ama bunu öğrendiğini düşünenlerde, gördüğüm durumlara, ibret verici mi demeliyim, dehşet verici mi bilemedim...!! böyle sanan ya da böyle olanlarda gördüğüm...sende kimsin heyy hattttt deyip,,olmuşluklarını,beni, hiçe sayacak bir gösteriyle yaşama istekleriydi..burada anlamsız kaldım bir müddet...düşündüm ki ben bir hata yapmış olmalıyım,onlar iyi olsun isterken...zamanlama hatası mı bilmem.hani ilkokul öğrencisine, geometri anlatmak gibi belki benim dersler.....ben gayretimde,seviyeyi düşünemiyorum.kendilerini potansiyel akıllı göreceklerine salak sınıfına sokup,hırs yapıyorlar:)) düşünmüyorlar ki....ben her derse girmem.....!!!her öğrenciye ders vermem..!! öğretmeni sevmekle başlayan derslerini, yarışmakla bitirmeye kalkınca,yenilmektense...etrafa bahis olarak sunup, kötüleme girişimiyle devam eden...ve paylaşmayı değil, yarış haline sokup..YENMEK kelimesini yaşama geçiren birer birey oluyorlar.sadece onların da öğrenme şekli bu işte kadın..!! deyippp,uygulamayı gösterme vakti bulamadığım için, kendimi başarısız sayıyorum...yola çıktıklarını, yolda değişecek olanları,,,aslında,,, sadece,, 'belki de olmaz' a kendimi inandırmak için seçiyorum..!!!

niyet ve BEN bu kadar önemliyken,,işgüzarlık değil yaptığım.talep edilmeyen hiçbirşeyde kendimi vazifeli de saymadım..eleştiriye son derece açık yazdıklarım....ama bir tek isteğim var...işgüzarlık olmasın...eleştirileri önce kendine yapamayan hiçkimseyi,dinlememe özgürlüğüne sahibim..!!bol kese bende de var...!! ama hhopppp dedik abiiii:))) destur ve de savul..!!

sevgilerimle....

HARİKA SAN.

15 Nisan 2011 Cuma

YALANA İNANAN..YALAN ATANDIR..!!


o, kuru,yavan, tatsız, yalan, yalnız gecelerinden birindeydi yine....tek mahareti,bunu kalabalıklığa dönüştürmeyi,mutluluk ve doyum zannettiği ,bunu da yalnız değil göstererek yaşamayı umut ettiği,yaşamasa da zannettirmekten aldığı hazdan doyumuydu...ne kazanırdı bilinmez...kimi üzer, kimi sevindirirdi orasını da kendi bilir...

bir sevdiği vardı diyecektim az kalsın...ama değil..onun da vardı ilgilendiği hayali..ne ulaşabilir ne de yetebilirdi..esrarlı gecelerinde esrarengiz düşleri olurdu inandığı...benzemek, geçmek,,,O'nda var olmak önce,,sonra yenmek onu,alt etmek..!! düşüncesi hiç severek sahip olmaktan geçmezdi..!! inanmadığı bir düşünceydi bu zaten.düşüncenin aslı ise,karşısına çıkanı,kendi doğrultusunda, kendine kadar edinmekti ona bakarsan..!! alengirler,,alengirli ters teperler ya hani...çıkardığı bıçak kendini yardı elbette...çok kan kaybetti,doktora gitmedi,tütün bastı..diğerlerineyse..vukuatlı delikanlıyı oynamak geldi aklına...böylece vasıfsız, pervasız,beceriksiz, sinsice oluşan mülteci isteklerine yenik düşmeyecekti..hemde beğenilecek,,yalandan geçireceği birkaç ay onun mazideki gerçeği olacaktı...

işinden ,kendinden,düşünce doğrultusundan hem utanır,hemde övünmeye çalışırken..çifte standartlarını da 4'e katlayıverdi..karşısındakinden öğrendiği pozitifliği,inanmadığı hayallere yönlendirdi..çünkü hayallerinde bile, olduğu yere kendini yakıştıramayan da bir gerçeği vardı...diline dökemediği kendisinin, tüm zaaflarının da farkındaydı...

kadınla olmanın maharet olmadığının,,,azınla bile yaşasa,verecek hiçbirşey bulamamanın ızdırabını,örterek geçiştirdi..bağırarak sindirdi..kendi yüzüne bakamayacak kadar yüzsüzleştiğinden, yüzleşemedi...ama bu örtmekle değil, halletmekle oluşacak bir yaşamdı...yalanları ayağına dolaştıkça ,adım atamaz halde...yerinde oturur oldu...başka beğeniler bularak,egoyu beslemeyi seçtiğinde,,kendi düşüncesiyle,işine yarayacak,diğerlerine de kaybetti..

samimiyetini yitirdiği her an yoksulluktu,karanlıktı..yalandı..birden başa döndü..!! keşke sevseydi O'nu...!! nasıl kullanıcağını düşünmek yerine..

hani insan para kazanır da, kendi için harcamak yerine,,başkasına bunu göstermeyi yeğler yaa...böyle birşey biraz da...kafasında kullanmak adına değerli kıldığının, daha kullanmadan, gösterişine gittiği içinde zaten hiç kullanamadı....yakışmadı, olmadı,tamlamadı....yarım bile değildi..zaten ezik olan tarafta ezilecek de yer olmadığından...artık da acımadığından..isimde veremedi haline..kendine söyleyemediği gerçeklerde,,ötekini olumlayarak inkar etti durdu...olumlamak bile onun için gerçek bir gösteriydi....!!! başka türlü temelli yalnızdı...amacı,kalkınmayı, başarmayı, kazanmayı çoktan aşmış,,,,kendini biraz güzel seyretmek bile istemeyen hallerde...hala yalanlarına inanan birini bulmaktı..YALANA İNANAN..YALAN ATANDIR..!!bunu elbet öğrenecekti...ama bunu öğrenmesi demek.....yalanlarıyla onu kandıran bir SEVEN bulması demekti....SEVECEKTİ...!!

sevgilerimle

HARİKA SAN

NOT:tablo...van gogh